| anonim_4396 a întrebat:

Buna Ziua! In primul rand sa ma prezint ma cheama Vlad am 14 ani si am patit ceva ingrijorator. Mi-a intrat unghia in carne, mi-a puroiat ceva timp(tot am scos puroi)si mi s-a facut carne in jurul unghiei la partea unde mi-a intrat in carne unghia. M-am dus la dermatolog m-a operat am fost bine iar dupa 2-3 saptamani mi-a aparut iar acea carne numai ca mult mai mica.Cum ma duceam din 2 in 2 zile pansat doctorul a observat si mi-a pus fumas acid azotic parca sa imi arda si tot felul de solutii uree(crema) si mi-a taiato.Tot asa de vreo 4-5 ori mi-a taiato dar tot mi s-a facut din nou.Nu mai stiu ce mai fac.De 2 luni tot asa stau cu piciorul din cauza carnei aleia nenorocite(ma doare foarte tare daca ating in zona aceea). Va rog daca ma puteti ajuta as fi recunoscator.
Multumesc anticipat dau fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoru a răspuns:

Este in tratament. nu ai ce sa faci...

| piktor a răspuns:

Nimeni de pe aici nu prea are ce sa iti spuna mai bun decat iti recomanda doctorul la care te duci
si nici leacuri babesti nu e prea indicat sa incerci cat esti in tratament

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am avut si m-a operat si e bine, poate doctoru nu e bun, incearca la altu, stie ca e rau dar nu prea putem sa te ajutam.