| anonim_4396 a întrebat:

Buna Ziua! In primul rand sa ma prezint ma cheama Vlad am 14 ani si am patit ceva ingrijorator. Mi-a intrat unghia in carne, mi-a puroiat ceva timp(tot am scos puroi)si mi s-a facut carne in jurul unghiei la partea unde mi-a intrat in carne unghia. M-am dus la dermatolog m-a operat am fost bine iar dupa 2-3 saptamani mi-a aparut iar acea carne numai ca mult mai mica.Cum ma duceam din 2 in 2 zile pansat doctorul a observat si mi-a pus fumas acid azotic parca sa imi arda si tot felul de solutii uree(crema) si mi-a taiato.Tot asa de vreo 4-5 ori mi-a taiato dar tot mi s-a facut din nou.Nu mai stiu ce mai fac.De 2 luni tot asa stau cu piciorul din cauza carnei aleia nenorocite(ma doare foarte tare daca ating in zona aceea). Va rog daca ma puteti ajuta as fi recunoscator.

Multumesc anticipat dau fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Am avut si eu o colega in clasa cu mine care avea aceeasi problema ca si tine din pacate ea se lupta cu acea bucatica de carne de ani de zile, dar am impresia ca intr-a 12 a ii trecuse pentru ca n-am mai vazut- bandajata la deget.Probabil tot taind-o va disparea.

| stick a răspuns:

Salut si i-mi pare rau pentru. tine, ceea ce a taiat medicul sigur era o bucata de carne? poate era un neg, iar daca e asa si mai e si neg femela(inmultitor) tot asa o sa apara de cate ori il tai, nu vrea sa te sperii, dar incearca alt medic, poate asta e cu capu'n buzunarul clientului cautand bani cat mai multihappy succes!

| vladtherebel a răspuns:

Medicul a spus ca este un virus care l-am luat dupa ce mi-a intrat unghia in carne. Mi-a spus ca acel virus(stafilococ) este peste tot in aer si pe piele. Ea a spus la carnea aia granulom.Si acum trebuie sa ma operez vineri a doua oara pentru ca nu i-a venit de hac acelui granulom recidivist.Trebuie taiat mai adanc ca sa scoata si radacina.Ca aia tot reface carnea aia.Asa mi-a spus.