| Enescu_Andrei_1997 a întrebat:

În urma cu un an am primit câteva lovituri la cap si vreau sa spun ca nu am avut simptome care sa ma îngrijoreze sau ceva de genul, doar ca, mi-au rămas "gâlme" de la cusaturi. As vrea sa va intreb daca ar mai exista probleme sau dacă aș putea avea vreun cheag de sânge și care sunt simptomele cheagurilor. Încă o dată, nu am avut simptome care sa ma alarmeze. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

De ce ai primit lovituri la cap?
Asta cu cheagurile... detalii!
La medic nu ai fost?

| Enescu_Andrei_1997 explică (pentru ancaval):

Am fost doar cand a trebuit să fiu cusut! Mi s-a făcut radiografie si nu aveam fractura sau ceva...Mi a spus că nu am nimic

| Enescu_Andrei_1997 explică (pentru ancaval):

Dacă mi.ati putea da un răspuns mai exact despre cheaguri. Multumesc!

| ancaval a răspuns (pentru Enescu_Andrei_1997):

Și dacă nu ai nimic, de ce mai scrii aici? Crezi că te putem lămurii noi, cu ceva? Eu doar întreb. Pentru că nu e normal să pui întrebări, legate de sănătatea ta, aici, și să aștepți răspuns de la străini. Medicul e cel mai potrivit pentru tine, crede-mă. Eu zic pentru binele tău, evident.

| Enescu_Andrei_1997 explică (pentru ancaval):

Oare de ce exista sectiunea "Sănătate" dacă nu e normal sa pun întrebări despre sanatate?

| ancaval a răspuns (pentru Enescu_Andrei_1997):

Păi tu deja ai fost la medic. Ai primit răspuns. Ești bine.

Și dacă eu, o străină, vin și îți dau un diagnostic, pe ce mă bazez? Și tu m-ai crede?
Mergi personal la medic, pentru alte detalii sigure.

Și când postezi întrebări la "sănătate", ești atenționat în legătură cu problemele de sănătate și că trebuie să ceri părerea unui medic.

| Enescu_Andrei_1997 explică (pentru ancaval):

Incercam sa vad daca mai exista posibilitatea ca dupa un an sa mai apara vreun cheag de sânge! Eu inteleg ce imi spuneti, doar ca poate a mai avut cineva probleme de genul si stie despre ce e vorba.

| ancaval a răspuns (pentru Enescu_Andrei_1997):

Ți s-a spus să revii la consultație? Dacă da, te duci.

Cicatricea, dacă e mică, se vindecă. Daca e mare rămâne semn. Dacă tratamentul a fost corect, cheagurile nu o să fie. Nici vorbă de ceva exagerat de grav.

| Enescu_Andrei_1997 explică (pentru ancaval):

Multumesc!

| ancaval a răspuns (pentru Enescu_Andrei_1997):

Pentru curiozitatea ta, mai fă o radiografie.

| Enescu_Andrei_1997 explică (pentru ancaval):

Ce fel de radiografie? Am mai facut una craniana...Si de acolo medicul mi-a spus că nu am nimic

| ancaval a răspuns (pentru Enescu_Andrei_1997):

Mai faci încă una, exact ca cea pe care ai făcut-o, doar pentru liniștea ta, și nu pentru altceva.