| Radandam a întrebat:

Dacă vreau sa îmi fac analize de sânge, pentru a depista dacă am vreun cheag de sânge la cap, cum s-ar numi acele analize? Analizele pentru depistarea cheagurilor de sânge din zona capului? Ce tipuri de analize? Cum se numesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tomografie computerizata se numeste analiza dar costă mult daca mergi fara trimitere de la medic, sau si cu trimitere daca ei(casa de asigurari) numai au bani pentru luna aceasta te vor programa in ianuarie după sarbatori.

| Radandam explică (pentru CristiDinBucuresti):

Tomografie cerebrala e buna și fără substanță de contrast?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Radandam):

Intrebi acolo medicul, nu stiu ce sa zic.

| johnnny123 a răspuns:

Iti propun sa printezi cele 300+ intrebari pe care le-ai pus aici si sa te duci cu ele la un doctor. Te va trimite imediat unde ai nevoie.

| Dana2103 a răspuns:

Ai ipohondrie. Probabil ar trebui sa discuti cu un psiholog/psihiatru

| NoisyLight a răspuns:

Tu ai nevoie de alt gen de analize. Analize psihiatrice. Nu te controlează mult, își vor da seama imediat.
Să îi iei cu tine pe ăla cu degetul tăiat cu toporul și pe aia care ne-a omorât cu insomniile ei.
La balamuc cu voi!

| BilaRomânească a răspuns:

Mai bine ai merge la un psiholog