| Andrei265268 a întrebat:

Inainte am baut un pahar de ceai si m-am prostit astfel sa beau apa fara sa inghiti. Dar, am avut impresia ca am respirat intre timp si ca apa a intrat prin gaura greșită astfel incat cred ca a ajuns in plaman. Stie careva ce pot sa fac? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii au apa la plaman, tu ai ceai. O sa fii cel mai cool de la sectia Pneumologie! Lasand gluma la o parte, nu cred ca vei avea probleme, se mai intampla oricui happy

| CorneliuN a răspuns (pentru anonim_4396):

Morr, bun raspuns

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca era in plaman o cantitate marisoara, nu mai scriai acum.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai este ok, daca nu ti s-a intamplat nimic rau. Daca intra pe "gaura" gresita... nu intra, o scoteai tu imediat.

| hacktek a răspuns:

Stai relax, dacă ai putut scrie acest mesaj, eşti în afara oricărui pericol!

| Andrei265268 explică (pentru hacktek):

Din cate am auzit poate sa apara simptome chiar si dupa 24 de ore si nu imi sunt sigur daca totul este ok