| camy89 a întrebat:

Intrebarea mea e legata de menstruatie. E prima data cand mi se intampla sa-mi vina menstruatie foarte putin de-a lungul celor 4 zile. Care ar putea fi cauza? Niciodata nu mi s-a mai intamplat sa imi vina asa putin. Tot timpul imi venea la timp si potrivit timp de 4 zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul in care ai 2-3 ani de la aparitie, ar putea fi inceputul unei stabilizari din punct de vedere al abundentei.In caz contrar, sunt normale astfel de dereglari, pana la stabilizare.Atat in cazul unei menstruatii regulate,cat si in cazul uneia neregulare,cauzele pot fi multiple; de la stres,modificari in programul efortului fizic,modificari alimentare, anumite medicamente pe care le-ai luat, pana la o banala raceala si lista poate continua.Nu-ti face nici-o problema, totul e in regula.Doar in cazul unor dereglari considerabile si repetate ar fi nevoie sa-ti pui semne de intrebare, lucru care nu este valabil in cazul de fata.Numai bine.