| RoxanaGhost a întrebat:

Buna ziua! Luni dimineata am avut o interventie ce a necesitat anestezia prin sedare. Dupa ce m-am trezit am fost super ok, insa incepand de marti dupamiaza am avut mici frisoane(nu aveam temperatura deloc) si usor disconfort abdominal echivalent cu acel moment cand faci multe abdomene.Peste noapte m-am linistit si acum jumatate de ora am atipi putin.Cand m-am trezit parca vederea imi era usor incetosata.Doar ce mi-am revenit mai devreme cu vederea.Din punct de vedere al operatiei, sunt ok, nu am sangerari, nu am dureri in zona cu pricina, sunt ok.
Ce credeti ca ar putea sa insemne aceste stari? Ceva efecte secundare ale sedarii? Dar de ce nu au fost din prima zi si am patit dupa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intreaba medicul... desi eu nu vad nimic anormal, dupa o interventie chirurgicala.
Recuperarea usoara si santate maxima!

| Miruna333 a răspuns:

Da, este normal, pot fi efectele secundare ale sedarii care pot aparea la o zi sau doua de la interventie, reactii la medicamente, fiind posibil ca anumite medicamente administrate in timpul sau dupa interventie sa produca efecte secundare intarziate sau reactiile la stresul post-operatoriu, corpul poate reacționa la stresul sau traumele asociate cu interventia chirurgicala, chiar si dupa cateva zile. Nu ai de ce sa te ingrijorezi. Recuperare usoara