| mirel12314 a întrebat:

Ieri am fost operat la mana,aveam un chist sinovial,am dormit in timpul operatiei dupa anestezie, de dimineata m-am trezit cu febra musculara la toti muschii,inclusiv abdomen, muschii de la ceafa, picioare, simt un disconfort la inghitire si la o respiratie profunda. Cauze? Cat o sa dureze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denisa0954 a răspuns:

In cateva zile o sa treaca. Ce simti tu este din cauza anesteziei. In cadrul anesteziei se administrează niste medicamente care împiedică mușchii sa se contracte, deci pe perioada anesteziei mușchii tai au fost inactivi. Dificultatile la înghițire le simti din cauza ca ai fost intubat, iar respectivul tub ti a iritat putin mucoasa tractului respirator

| mirel12314 explică (pentru Denisa0954):

Multumesc foarte mult!

1 răspuns: