| Cristian37283 a întrebat:

Bună ziua! M-am uitat la Soare 7-8 secunde din greșeală, știu e vina mea și mi-au apărut fosfene gen vad ca fulgerul și când clipesc se vede un punct mic luminos și după 2 ore am fugit la oftalmologie și m-a pus la aparatul acela microscopic și mi-a zis că nu am nimic la retina și la ochi, trec singure aceste fosfene? La aparatul acela se vede tot ochiul și fundul ochiului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tu care folosești noțiunea "fosfene" și ai fugit la ofta după 2 ore de când te-ai uitat spre soare, să nu știi asta? nu credem!

| Cristian37283 explică (pentru sierra1):

Păi am căutat pe net și am găsit ce înseamnă fosfene...Se poate vindeca sau să mă duc la alt oftalmolog?

| sierra1 a răspuns (pentru Cristian37283):

Nu cred că vreun oftalmolog - intreg la cap - o să-ți dea consultații online. Deci fă-i o VIZITĂ