| Irinadarian a întrebat:

Hei TPU, mi-a aparut pe irisul ochiului un punct alb si ma deranjeaza cand clipesc. Ce credeti ca e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O deficienta de morcovi, consuma 1 morcov timp de 7 zile, daca nu trece du-te la oftamolog, se poate sa indice, scriu poate nu stiu sigur

| Catrice a răspuns:

Sa nu te sperii, nu e nimic grav.
Acum vreo 10 ani sau mai bine, pe Animal Planet era un documentar despre cazuri de boli diferite. Era unul care tot avea o senzație ciudata în ochi, probleme ușoare cu vedere. Și în oglinda vedea ceva alb (pe Iris sau sclerotica, nu mai țin minte). A descoperit ca era un vierme carea jenanta sa ajung găsit la creier și sa ii mănânce celulele. A făcut operația la timp și și-a revenit. happy

| laSoledad a răspuns:

N-o fi oare cursorul mouse-ului (sagetica alba de pe ecranul pc-ului)?!

| Irinadarian explică (pentru laSoledad):

Cursorul mouse ului pe oglinda.

| laSoledad a răspuns (pentru Irinadarian):

De la atata stat cu ochii-n ecran, i-o fi intrat in ochi. Glumesc.

| brokxy a răspuns:

Ti-a intrat ceva in ochi. Pune degetul usor pe el.vezi daca se lipeste si scoate-l. Nu doare. O fii hartie sau ceva. sau spalate la ochi sub dus sau la robinet.

| Fantonas a răspuns:

E o confuzie undeva. Irisul e parte colorata din interior. Orice ti-ar aparea acolo nu afecteaza clipitul si nu deranjeaza. Daca e suparatoare senzatia mergi la oftalmolog.