| NoemiJula12345 a întrebat:

Ma confrunt cu o problema recent apărută! Din aprilie am inceput sa am cosuri sub piele in zona barbiei si sunt foarte multe, nedureroase, nu se observa de la distanta dar se simt la atingere.Cum as putea sa le tratez? Precizez ca am facut tratament cu anticoncepționale timp de 3 luni pentru dureri menstruale (precizez asta pentru ca poate are o importanta) si am luat vreo luna jumate proteine de îngrășare.In aprilie cand am purtat prima data masca, am inceput sa am mâncărimi timp de 2-3 minute in acea zona dupa care au inceput sa apara aceste cosuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mmn a răspuns:

Daca porti marca multe ore in fiecare zi poate fi de la masca, daca nu, poate fi de la anticonceptionale..depinde daca luai in perioada in care au inceput sa apara. Pentru tratament cel mai bine la dermato..astea sub piele is mai dificile putin.

| NoemiJula12345 explică (pentru Mmn):

In februarie am terminat cu anticoncepționalele si au inceput sa apara in martie