| lorta a întrebat:

De o perioada imi apar cosuri sub piele in zona nasului barbiei si fruntii si tot in aceste zone mi se usuca pielea foarte tare.ce imi recomandati sa fac?

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Fa-ti o baie de aburi, fa-ti un scrub apoi dintr-un amestec de zahar si ulei de masline apoi foloseste o masca din iaurt si miere.
am vazut un comm anterior in legatura cu spirtul.eu zic sa nu faci asa ceva mai ales daca pielea ti se usuca. spirtul este un alcool prin urmare distruge pielea.

5 răspunsuri:
| Hieer a răspuns:

Date cu spirt...si cu creme

| diavolitadulce a răspuns:

Stai cu fata in aburii de la ceaiul de musetel timp de 10 minute, freacate apoi cu un prosop aspru pe fata si fa.ti dupa o masca din tarate

| MerVeilleuX a răspuns:

Spală-te în fiecare seară pe faţă cu apă şi săpun şi pentru pielea uscată foloseşte cremă hidratantă.

| StamateAlina1987 a răspuns:

Iti recomand tratamentul cel mai eficent pentru mine si pe care il am de la un doctor dermatolog foarte bun, care m-a ajutat sa scap de cosuri sub piele, acnee si puncte negre: tratament cu creme pe baza ulei 100 % pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.
Uleiul de arbore de ceai nu usuca pielea, ci o hraneste si in acelasi timp elimina cosurile, acneea sau punctele negre si albe.
Cremele sunt de o calitate net superioara si sunt câștigătoare de foarte multe premii in Asia in lupta impotriva cosurilor.

| Iuliana096 a răspuns:

Pentru pielea uscata iti recomand crema de galbenele. Aceasta hidrateaza si reface foarte repede tesutul pielii, dar te sfatuiesc sa te dai seara intrucat actioneaza mai bine in timpul somnului iar ziua nu poti iesi in public cu fata stralucind de la ea.