| twilightt a întrebat:

Am un pui de pisica care are o rana la labuta stiti voi acolo la indoitura labei e mare si sangereaza uneori.i-am dat cu rivanol si cu crema de ieri si astazi la fel dar nu vad niciun efect.va rog spuneti-mi ce sa ii fac va promit funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii bandajezi labuta, dar sa o ungi cu crema, si sa nu o lasi sa mearga. Dar sa ii dai sa si manance, sa nu moara de foame. Daca nu are nici un efect, du-o la veterinar.
Si pisica mea a avut la fel. A avut efect, si nu am mai dus-o la veterinar. Acum nu stiu cat de grava este rana pisicii.
Oricum sper sa te ajute sfatul meu, si sper sa fie bine pisicuta!:*:*:*

| twilightt explică (pentru anonim_4396):

Merci dar ata cum a avut ca sa ma asigur ca asa trebiuie poti sa imi zici cum arata? te rog mult!

| anonim_4396 a răspuns (pentru twilightt):

Pai pisica mea, nu avea zgarietura asa...parca era o mizerie de care nu puteai scapa, dar cu sange...I-am pus crema, si pe bandaj si pe labuta, si am bandajat-o.

| twilightt explică (pentru anonim_4396):

Dar cu ce ai bandajataopoti sa imi zici te rog?

| anonim_4396 a răspuns (pentru twilightt):

Cu un pansament dala cu care te bandajezi cand esti lovit...

15 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Dar nu se poate vindeca de pe o zi pe alta, dureaza 5-6 zile.
Ar trebuii sa ii bandajezi labuta doar acolo unde are rana si sa-i schimbi pansamentul in fiecare zii.
Ai putea sa o duci la veterinar.

| twilightt explică (pentru MeimeiPinguinu):

Chiar asa am facut si este aproape vindecat! Multumesc!

| 7Mary7 a răspuns:

Nu ii mai pune crema, rivanolul este suficient. ii va trece in cele din urma, nu te ingrijora. Pisicile se vindeca repede de felul lor. Pisica vecinei mele si-a rupt piciorul si nu a fost dusa la veterinar, dar s-a vindecat singur.

| twilightt explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri.

| Mooonsure a răspuns:

Du-te la un veterinar, o va bandaja. Crede-ma, nu stiu daca iti va lua bani.
Mult noroc, insanatosire pisicutei. :*

| KameliaFrumusika a răspuns:

Pai cel mai bine mergi la un veterinar ca stie cel mai bine ce sa ii faca.big grin

| Eoop23 a răspuns:

Te poti duce la veterinar cu ea, iti va sune acolo cu ce sa o tratezi, cred ca iti va lua bani pe substante.
Ea oricum se va linge pe labuta de rivanol.
Sper ca te-am ajutat, funda?

| twilightt explică (pentru Eoop23):

Da nu este adevarat ca se va linge pe labuta eu aproape am vindecato cu ajutorul unor raspunsuri(multumes mult pentru ele)cum ar fi al utilizatorului iullylullya.multumesc mult dar numia fost de folos.

| Eoop23 a răspuns (pentru twilightt):

Eu am zis ca se va linge pe labuta pentru ca si eu a pisici si una dintre ele a patit la fel, si tot vroia sa se linga pe labuta...

| cookyemadyeu a răspuns:

Pai mai intai ai putea s-a o bandajezi apoi nu ar strica sa o duci si la medicul veterinar.

| PAriVaSh a răspuns:

Pentru a te asigura ca nu e ceva foarte grav mai bine il duci la veterinar.