| FreshhhBuddy10 a întrebat:

Buna ziua ma numesc Alexandru si am o mare problema mai tot timpu stau incordat,nu stiu ce e in capu meu parca as sta asa cu o frica de cineva sau ceva nu stiu,nu pot sa stau relaxat,sau am asa unele momente cand parca ma astept sa fie ultimele momente din viata,sau astept ceva cu nerabdare,si parca zici ca ma cronometreaza cineva,din cauza asta mi s-a inclestat si gura,si dabia mai pot vorbi,stie cineva pot scapa de gura asta inclestata,si din cauza incordarii mele cred ca mi-am fortat cv la ochii la nervu optic ca simt ochii `rupti din cap`` parca nu ar fi mai legat de nici o vena in cap,numai sunt stabili in cap,da cel mai mult ma deranjeaza ca mi s-a inclestat gura, si uneori raman asa mi se blocheaza gura si numai pot vorbi deloc, am luat fel si fel de tratamente anti depresive, de vreo 3 ani incoa, acum iau de 3 ori pe zi jumate de anxiar depakine si romparkin si fac o injectie rispolept consta 37, 5mg da inca nu si-a facut nici un efect,are cineva idee cum pot scapa de stare asta de incordare,si uneori parca numai pot sa respir,simt o jena pe piept, cand stau in pat parca am asa in mine o senzatie de lupta sau fugi nu pot sa stau linist, relaxat, sa nu ma gandesc la nimic mi se incordeaza toti muschii fetei,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| korenix a răspuns:

Ai avut cumva un moment in care ai fost speriat rau de tot, incat sa ramai cu traume?