| CirsteaMirela a întrebat:

Bună ziua ma numesc Cîrstea Mirela am 38 de ani și iau cipralex de 2 luni, cipralexu poate deregla menstruatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Reacții negative mai puţin frecvente (pot afecta 1 din 100 de persoane):

• Cicluri menstruale neregulate
• Urticarie, erupţii pe piele, mâncărime (prurit)
• Stare de agitaţie, nelinişte, atac de panică, confuzie
• Tulburări de somn, tulburări de gust
• Mărire a pupilei (midriază), tulburări de vedere, sunete în urechi (tinitus)
• Cădere a părului
• Sângerări menstruale excesive

deci da

| CirsteaMirela explică (pentru sierra1):

Mulțumesc frumos

| Fantaspirit a răspuns:

Puteai să îți întrebi și medicul acest lucru