| BibiMilano a întrebat:

Laxativele pot deregla menstruatia?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU. Inceperea si producerea menstruatiei se face INTOTDEAUNA strict pe baza activitatii hormonale.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, dar laxativele luate mereu nu sunt bune, irită colonul si in plus creează dependentă, adica nu ve i avea scaun fara laxative ceea ce nu e deloc bine, distrugi flora intestinală, deoarece laxativele provoacă diaree si fortezi intestinul sa evacueze, m ai bine bea niste ceaiuri sau intreaba medicul, fă schimbări in alimentatie, fara brînză, si pîine, ca acelea constipă. Ce vârstă ai?