| Florentin10 a întrebat:

Buna seara ma numesc Stoian Alexandru si am si eu o problema ca sa zic asa totul s-a intamplat pe data de 1 noiembrie 2014 seara,ma foiam ce ma foiam in pat si nu ma lua somnu eh,nu stiu cum m-am am dat sa ma ridic din pat ca, cand m-am ridicat am ridicat capu sus dintr-o data brusc,si in secunda urmatoarea mi-a aparut urmatoarea senzatie,simt o slabiciune asa la gat,ca un fel de carne moarta, mai pe romaneste sa va zic asa in ghilimele `numai imi simt gatu `` si uneori am si niste furnicaturi si daca apas pe zonele acelea imi amortestete putin punctele acelea, ma macina problema asta de 4 luni de zile numai imi da pace, tot asa s-a intamplat prin martiee anul trecut da mi-a trecut de la sine in 2 zile,acum vad ca e o perioada foarte lunga si totusi nu mi-a trecut am fost la spitalul sfantul pantelimon mi-am facut o radiografie,nu a iesit nimic,totusi am zis sa mai incerc si in alta parte,am fost la o clinica privata de sanatate, am fost la reumatologie,nu mi-a zis nimic,nici nu prea si-a dat interesul, am fost si la aceea clinica privata de neruologie si la fel cica nu as avea nimic neurologic eu zic totusi ca e neurologic, o fi vorba de vreun nerv mort la gat? voi ce ziceti? si ce ma indrumati sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este posibil sa fie un nerv mort la gat, in situatia asta, nu ti-ai putea tine deloc capul ridicat, precum nou-nascutii.
Cel mai probahil problema ta este una psihiatrica, trebuie sa mergi la o clinica de psihiatrie si sa te internezi acolo pentru investigatii si tratament

| Florentin10 explică (pentru Brigaela):

Mda ce raspuns...laughing) m-ai facut sa rad cu pshiatria laughing) probabil nu ai citit ce am facut...

| Brigaela a răspuns (pentru Florentin10):

Ba da, am citit si ai mai prezentat problema ta de mai multe ori. mai ai si alte tulburari de constientizare a activitatilor spontane (imi amintesc de o problema cu ochii) si nu ai fost niciodata internat la psihiatrie, desi ti-am mai zis. Nu e nimic de ras, mintea se poate imbolnavi exact ca trupul si se poate si vindeca. E pacat sa te chinui, mai ales ca ai facut investigatiile necesare pentru a exclude ceva fizic. Simptomele tale indica intens faptul ca sunt rezultatul unei stari depresive, cu tratament te poti vindeca. dar fara tratament, negandu-ti problema, ea se va agrava. Asculta-ma, lasa rasul inutil, mergi la un psihiatru, vei vedea ca iti va fi mai bine in maxim 1 an de tratament corect condus. Daca mai intarzii, problemele psihice au tendinta sa devina ireversibile si ar fi pacat