| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu un sfat. De ceva timp am dureri usoare la testiculul drept. Durerile le am de ceva timp dar nu in fiecare zi. Astazi am descoperit cred ca un fel de nodul cred, ca la palpare se simte ca si cand as avea o buba pe testicul. Ce ar putea fi? Sunt un pic cam speriat, sper sa nu imi puna viata in pericol. Si in plus as dori sa va intreb daca pentru a depista cancerul se fac analize speciale la sange sau se poate depista si din cele normale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Posibil sa fie doar o raceala. posibil sa nu fie dureri de durata.
iti vei reveni

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar daca e cancer nu evoluau durerile sau apareau alte simptome?

| nicoleta0423 a răspuns:

Ce mai bine ar fi sa mergi la un control

| anonim_4396 explică (pentru nicoleta0423):

Am vorbit cu parinti despre asta dar nu vor sa ma ducs la control ca zic ca este ceva normal sa am schimbari la varsta asta.