| andy14 a întrebat:

mama are o problema de cateva zile o apuca deodata in timpul zile oboseala si are un puls ciudat are 2 batai una dupa alta dupa o pauza si iar inca 2 batai. I-am luat tensiunea are 10 cu 6 si pulsul 64 si bataile sunt foarte ciudate cand bat repede cand bat incet acele pauze sunt normale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Are tensiunea prea mica. Sa mearga la medicul de familie care-i va da trimitere la un medic de specialitate pentru ca daca merge direct la cardiolog o costa.

| anamariarot a răspuns:

Aritmiile nu sunt normale. Mergeți la cardiolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să meargă la cardiolog și să-i facă EKG (poate avea aritmie cardiacă sau fibrilații sau... să-l lăsăm pe medic să se pronunțe în urma consultului).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte posibil sa fie Aritmie cardiaca

| alexandrumarius11 a răspuns:

La cardiolog cat mai repede!