| LlamaWSS a întrebat:

Salut.Am mare nevoie de ajutor.Recent(aprox acum 20 zile) am consumat droguri etnobotanice(am fumat).Nu stiu exact ce erau dar am fost pacaliti ca e marijuana si ulterior de la simptome am aflat ca nu. Dupa primele fumuri am simtit o stare de bine, dupa care a inceput sa creasca pulsul, inima batea foarte tare si ameteam.Am ajuns acasa cat mai repede, pupilele erau dilatate si aveam vene rosi pe ochi.Inima mi-a batut extrem de tare cam 6-7 ore si nu am putut dormii, i-am spus mamei ca am consumat vin rosu cu energizant ca sa nu-i las de banuit. Pulsul parca nu mai scadea asa ca mama mi-a dat algocalmin si jumate de somnifer. Abia adormisem.Cand m-am trezit m-am simtit mult mai bine dar tot cu pulsul ridicat.Simptome mai am, n-am slabit n-am patit nimic nu-mi dau filme nu tremur nu vad nimic sunt intreg dar singura problema ar fi tensiunea. Obosesc foarte repede, nu pot sa beau cafea sau sa fumez tigari normale ca mi creste tensiunea.Inclusiv azi la sala am alergat 10 minute si ma refer alergat foarte incet, pana si un baiat mai plinut langa mine alerga mai repede.Din moment ce au fost doar cateva fumuri si nu voi mai repeta aceasta, are rost sa ma duc la medic? In cat timp are trebui sa dispara acest simptom? Ce as putea face sa ma "detoxific"?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ionut_Pavel_1993 a răspuns:

Ti-ai revenit! ai grija de tine...

2 răspunsuri:
| Ionut_Pavel_1993 a răspuns:

Nu mai consuma legale, mananca sanatos, bea lichide, si stai linistit

| LlamaWSS explică (pentru Ionut_Pavel_1993):

Multumesc pentru sfat.Ai idee in cat timp imi voi revenii?

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns (pentru LlamaWSS):

Ti-ai revenit! ai grija de tine...