| Aurelia1703 a întrebat:

mamici, membri ai TPU si persoane documentate in domeniul! Credeti ca este o problema faptul ca puiul nostru nu vorbeste la 2 ani si 4 luni? A spus cateva cuvinte, intelege si reactioneaza la tot, doar ca nu formeaza propozitii simple..sunt foarte ingrijorata si m-am decis sa va cer parerile..Va multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare isi da drumul la vorbire cand e pregatit. Parintii mei mi-au spus ca am inceput sa vorbesc de la varsta de 3 ani! Nu te ingrijora happy

| TheGirlWithGlasses a răspuns:

Nu este nici o problema! Nu toti copii sunt la fel..Stiu pe cineva care nu a vorbit pana la 4 ani! Nu-ti fa griji, isi va da el drumul.Importanta este si comunicarea cu el, deci trebuie sa vorbesti mult cu el si sa-i acorzi atentie maxima happy