| Loredana514638 a întrebat:

Maseaua din stanga jos e foarte stricată si medicul stomatolog mi-a spus ca o va scoate. Însă de 8 luni am o punguta cu puroi dedesubt de mandibula. Ma doare de atatea ori si urechea si cand pun mâna pe tâmplă simt un canal umflat.Mi-e frica sa nu fi urcat puroiul iar eu in 2 zile am de mers la doctorita.E grav? Ce aș putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zosima123 a răspuns:

De 8 luni ai punguța cu puroi?
Și încă mai trăiești?! laughing
Du-te de urgență la stomatolog... Să sperăm că te rezolvă fara operatie...

| Zosima123 a răspuns:

Acum pe bune. Du-te repede. Și așa ai așteptat extrem de mult. Și eu am avut puroi de la o măsea... Simțeam puroiul ca Și cum ar fi fost în obraz... Sau ceva de genul. Și mă durea tare măseaua. Am mers degraba la stomatolog, în 3 ore m-a rezolvat. Apoi a trebuie sa mai merg la control.

| Loredana514638 explică (pentru Zosima123):

Luni am programare la ea. Ea imi spusese ca imi va da un atibiotic pe doua zile dupa care mi-o va scoate. Nu stiu..cu antibiotic imi va dispărea tot puroiul? Cel mai si cel mai frică mi-e de cananul de la tâmplă

| mariusdaniel112 a răspuns:

Este deja sinuzita acel "canal" o sa treaca cu antibiotic. Nu faci temperatura din cauza asta? Dureri de cap?

| Loredana514638 explică (pentru mariusdaniel112):

Temperatura nu..am dureri de cap si ameteli in schimb..va multumesc din suflet. sper sa treaca cu antibiotic. Imi era destul de frica sa nu fi urcat la creier.