| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua, menționez ca nu am ciclu regulat.Am avut în februarie si de atunci nu mi-a mai venit.Saptamana trecuta am observat pe tampon secreție roz spre roșie dar s-a întâmplat doar o data când am mers la baie, în fine, a trecut saptamana a venit actuala si azi noapte am observat iar secreție cu sange si asa mici firicele.Tot azi noapte, azi dimineață nu mai aveam nimic. Oare ce poate fi? Am consult luni si as vrea sa știu poate a mai pățit cineva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum ce poate fii?
Este ciclu de tip neregulat!
Asa se manifesta ciclul de tip neregulat, vine cand vrea el, fara sa poti sa-l urmarestis au sa-l progarmezi.

| Crackman a răspuns:

Fa un test de sarcina de practici sex neprotejat daca nu poti merge la un medic sa iti dea pastile pentru reglare

| anonim_4396 explică (pentru Crackman):

"si as vrea sa știu poate a mai pățit cineva" Cand ti-a venit ultima data ciclul? laughing A spus ceva de "sex neprotejat"? In plus a spus ca are un consult luni asa ca...

| sparklingqueen a răspuns:

Nu poate fi neaparat sarcina, poate o problema cu hormoni sau ceva de genul, mult succes la consult luni.

| Ilincoana a răspuns:

Am patit eu. Acum cativa ani mi s-a intamplat sa nu imi vina 6 juni. Ori dereglari hormonale majore ( asta a fost cazul meu), ori sarcina ( daca practici sex neprotejat) sau dereglari de infertilitate. De obicei petele roz sunt semne de ovulatie/sarcina. Alte simptome nu ai de niciun fel? Pana luni te rog nu te ingrijora. O sa fii ok, iti promit. Nu te stresa, mai sunt 2 zile, doar stai linistita si ocupa-ti timpul cu ce faci tu de obicei.

| cristiflori98 a răspuns (pentru Ilincoana):

Alte simptome nu, chiar nu am.Atata m-am trezit sapt trecuta si sapt asta cu scurgeri cu sange si firișoare dar am pățit noaptea si dimineața cand ma trezeam nu mai aveam nimic.

| Ilincoana a răspuns (pentru cristiflori98):

Atunci nu cred ca esti insarcinata. Poate e strict o dereglare hormonala de la stres. Vei vedea luni, sper sa fie totul ok happy

| Cleopatra190 a răspuns:

Ati facut sex neprotajat? Posibila sarcina. Mai bine ati face un consult la ginecolog, la fel cum ati spus si dvs.