| BiiBiis a întrebat:

Mi-am luat din nou glicemia si o am 107 avand in vedere ca am mancat cam gras in urma cu 20 de minute... nu este cam mica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este mica, pare normala. Trebuie sa stii ca glicemia se poate interpreta numai al minim patru ore de la ultima masa. Iar grasimile nu cresc glicemia imediat, ci pe termen lung.

1 răspuns:
| selenagomezz a răspuns:

Sal nu daca manci si dupa 20 de minute iti iei glicemia ai stricat doar lama dupa doua ore poti sa tio ei e ca si pe nemancate daca tio iei peste doua ore funda?