| alabalaportocala2013 a întrebat:

O prietena de a mea este racita si cand a stranutat a inceput din senin sa ii curga sange din nas foarte mult dupa s-a oprit un minut si a inceput iar (a scuipat si cheaguri de sange). Ce credeti ca este? Este posibil sa fie de la raceala sau altceva? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimonaCristina a răspuns:

Cheagurile provin de la sangele inghitit involuntar in timpul epistaxisului. Fiind racita, de la stranut sau tuse poate sa sangereze pe nas datorita fragilitatii capilare nazale. Funda?

3 răspunsuri:
| Frewwd a răspuns:

Deci nu sunt singurul...
e spart un vas de sange.

| Susanne a răspuns:

Daca a scuipat sange sa se duca cat se poate de repede la doctor.
Multa sanatate!

| alabalaportocala2013 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri!