| AlexAlx2626 a întrebat:

Salut, eram la munca si a inceput sa imi curga sange din nas din senin. care ar fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil tensiune arteriala ridicata, sau pur si simplu un vas de sange sensibil, care s-a spart dupa ce ai bagat degetul in nas, sau ai stranutat mai puternic.

| AlexAlx2626 explică (pentru Violleta2022):

Tin sa mentionez ca sunt foarte racit si tusesc/stranut mereu. foarte foarte puternic.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexAlx2626):

In cazul asta, poate fii sinuzita acuta, plina de infectie.

| emilitalia a răspuns:

Efortul si tensiunea ridicata. Poate sa fie si cafeaua plus lipsa odihnei. Se pot cumula mai multe si atunci ai probleme.

| FlorinPopescu1995 a răspuns:

Poate fi vorba de hipertensiune, daca a iesit pe dreapta, sau oboseala... stres... sunt multe variabile. nu te ingrijora, multora li se intampla

| AlexAlx2626 explică (pentru FlorinPopescu1995):

Pe nara dreapta imi curge. imediat. cum fac putin efort, cum curge.