| ramona018 a întrebat:

Luna asta menstruatia m-a tinut doar 3 zile si a fost redusa cantitativ, de obicei ma tinea 5, 6 zile. nu am avut contacte neprotejate, unul a fost in perioada fertila, in ziua a 16 a ciclului, dar am folosit prezervativ. oare e o dereglare sau sunt insarcinata? straight face

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil este o dereglare, riscul de sarcina este prea mic ca sa fie de luat in seama. Fa un test de sarcina la 7 zile de la inceperea sangerarii si apoi, daca e negativ (foarte probabil) du-te neaparat la ginecolog.