| nicoletta_3149 a întrebat:

va rog ajutati-ma si pe mine.imi doresc foarte mult un bebe.pe 29 martie am avut ultimul ciclu menstrual iar toata luna aprilie am facut sex neprotejat inclusiv in perioada fertila.normal ciclul menstrual trebuia sa imi vina pe 26 aprilie dar nu mi-a venit.pe 29-30 am avut mici scurgeri maronii iar pe 1 mai am crezut k mi-a vanit ciclul dar mi-a curs pana a doua zi dimineata si s-a oprit, mi-am facut 3 teste de sarcina si toate au iesit negative, ultimul test facandu-l azi.mentionez ca am stari de oboseala sanii mariti si usoare dureri abdominale.se poate sa fiu insarcinata si sa nu iasa la test?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil, dar e foarte putin probabil sa fii insarcinata. Mai asteapta 3 zile si apoi fa un nou test din urina de dimineata. Daca si acela e negativ, in mod sigur nu esti insarcinata.
Vreau doar sa-ti spun ca nu ai motive sa intri in panica, daca ati incercat doar o luna, se poate sa nu se fi intamplat. De asemenea e posibil sa fi exagerat: daca ati facut sex zilnic, calitatea spermatozoizilor este mult diminuata. Frecventa optima este de o data la trei zile in afara perioadei fertile si o data la doua zile in perioada ziua 11-ziua 16.

3 răspunsuri:
| anonim a răspuns:

Iti dau numarul meu de telefon.ramai garantat!big grintongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Poate fii și o dereglare hormonală.
Un test de sânge îți poate fi de folos: apare hormonul sarcinii.
Pa, pa.

| altul a răspuns:

Schimba producatorulhappy scuze... asa e