| StefanescuDaniel a întrebat:

Buna ziua! Poate sa ma lamureasca si pe mine cineva va rog frumos, de cate implanturi ar fi nevoie de fapt pentru ''o lucrare dentara buna''? Intreb acest lucru deoarece ultima data in urma cu cativa ani se pare ca am luat o mare teapa. Am venit inapoi in Romania si mi s-au facut niste radiografii si niste analize, iar pe 4 implanturi plus mana de lucru probabil nu stiu exact am fost taxat undeva intre 2500si 2750 de euro, lucrare care acum va trebui sa o schimb deoarece ma cam lasa incet incet. A durat numai 4 ani si ceva ca sa mi se strice ceea ce nu mi se pare normal. Iar acum nu demult am inceput sa vad pe internet anumite reclame si am devenit interesat/am inceput sa cercetez. Dar cand sun nimeni nu vrea sa vorbeasca la telefon toti spun : Vino domnule la noi sa vedem despre ce e vorba. Pe mine m-ar interesa cate implanturi ar trebui sa mi se faca pentru suma de 3500-4000 de euro care as vrea sa o investesc acum in dantura mea. Astept raspunsurile dumneavoastra! Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ClaRa91 a răspuns:

Pune-ti proteza.

| vaidetinee a răspuns:

Implantul ar trebui sa te tina pana la moarte. Daca s-a facut implant. Si... asa pare dupa pret.
Au lucrat ca in Romania: pret de vest, lucrare romaneasca. Ca "daca tine, nu mai vine iar".

| StefanescuDaniel explică (pentru vaidetinee):

Da asa este, ai mare dreptate.