| dNywOw a întrebat:

Recent am descoperit ca am hemoroizi si am fost azi la doctorul de farmacie si mi-a recomandat Endolex Gel. Din cate am citit gelul e pentru picioare. As vrea sa stiu daca e valabil si pentru boala mea. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru hemoroizi unguentul clasic si eficace este HEMORSON.
Dupa fiecare scaun te speli bine cu sapun, iar dupa uscare te dai cu cca 1 cm de crema.

| dNywOw explică (pentru Bula):

Multumesc frumos.

| Felys a răspuns:

Nu te va ajuta acest produs la hemoroizi, sfatul meu este sa cumperi Procto-glyvenol crema sau supozitoare, depinde unde sunt situati hemoroizii si iti garantez ca iti trece daca te dai cateva zile cu acest produs

| dNywOw explică (pentru Felys):

Si de ce mi-ar recomanda doctorul de familie asa ceva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru dNywOw):

Doctorul mai recomanda si produse proaste, mie mi-a recomandat pentru alta problema un sampon de coji pe cap de 60 si nu a avut efect.

| Felys a răspuns (pentru dNywOw):

Doctorul de familie nu este proctolog,nu prea stie care din produse sunt eficiente in aceasta situatie, eu ti-am recomandat Procto-glyvenol pentru ca l-am folosit personal si din toate care sunt asta este cel mai eficient, nu este nevoie de reteta pentru el, iti da la orice farmacie, sanatate