| Bacanu_Geo_1990 a întrebat:

Bună ziua, recent am observat ca am sinus pilonidal (2 mici gauri în zona coccisului) ce trebuie sa fac, la ce medic trebuie sa merg, cum se poate trata aceasta afecțiune, cineva care a mai trecut prin asa ceva îmi poate spune din experienta lui?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Iote a răspuns:

Sinus pilonidal?
Poate chist pilonidal.
De unde stii tu ce ai fara sa te fi vazut vreun medic?
Oricum va trebui sa treci pe la medicul de familie pentru trimitere. Iar el va sti unde sa te trimita.