| Ciocan_Alin_1998 a întrebat:

Bună ziua.
Recent mi-am făcut un tatuaj.
Mai exact în februarie.
Acum o lună și ceva mi-au apărut niste umflături dar nu pe tot tatuajul. Mi-au apărut doar in zona cotului deasupra unde se afla venele.
Aș putea să trimit o poza dacă este cazul.
Specific că artistul a procedat profesional.
Acele au fost sigilate, a purtat mănuși pe toată durata procesului de tatuare.
Umflăturile sunt mici ca și cum ai da cu o urzică pe mâna și îți apar bășicuțele.
Îmi puteți recomanda o cremă sau un unguent?
Mai precizez și că nu am nici un fel de durere sau mâncărime.
Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Diavolo18 a răspuns:

Asa mi-au aparat si mie dupa cateva luni dar mi-au disparut de la sine. Da-ti cu crema bepanthen si iti v-a trece.