| alexandru135 a întrebat:

Se încadrează la grad de handicap persoane cu operații la șold plus proteze la ambele picioare și persoane cu hernie de disc? Funda celui mai bun răspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Gaby212 a răspuns:

Daca omul e apt d.p.d.v fizic sa se descurce singur si problemele de mobilitate nu ii afecteaza integritatea si activitatea din viata cotidiana, atunci nu poate fi vorba de handicap.