| Marcu_Mihai_1959_avl9 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti daca o persoana suferinda de bronhopneumonie obstructiva cronica stadiu3 sever,astm bronsic sever,angina pectorala,cardiopatie ischemica,artroza,hernie de disc, calcificari pe tendoane si psoriazis vulgar se incadreaza pr pensie de boala si in ce grad.
multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| jhflauhddd a răspuns:

In nici intr-un caz. Se incadreaza totuși la pensia numita "bani de inmormantare"...