| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua! Se poate observa in analizele de sange uzuale daca suferi de HIV chiar daca acestea au iesit complet normale? Tin sa mentionez ca nu am avut persoane in familie cu boala asta si am intretinut doar cu o singura persoana relatii sexuale. A fost prima data si la mine si la ea.
E posibil sa il obtin altfel?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Desigur

| Caro34 a răspuns:

In principiu, in analizele de sange se vede cam tot insa pentru anumite probleme se fac analize suplimentare. Daca totul a fost normal, nu cred ca ai nimic, apoi ai facut sex protejat! Banuiesc ca persoana nu avea HIV! De obicei cei cu HIV l-au primit prin contacte frecvente, neprotejate, printre care si cu cei care au HIV, seringi de la droguri folosite in comun etc. etc! De ce iti vin aceste intrebari? Prima data cu o alta persoana care si la ea a fost prima data; fa-i mai departe protejat si totul e OK! Nu are rost sa-ti bati capul! Numai bine!