| Angie12 a întrebat:

sper ca aceasta intamplare nu va sperie prea tare.
Am visat pe data de 05.10.2010, ca:

Eram acasa si am mers cu familia la un film ciudat.
Cand am ajuns acasa, mi-se miscau canini de sus.
Cand ma uitam in oglinda ma speriam pentru ca aseara ma gandeam in pat cum mi-a zis cine va despre canini, ca sunt langa nas, si a pai in vis am visat ca aveam caninu afara din gura langa nas laughing.

Va rog ajutati-ma! Voi ce credeti ca inseamna acest vis?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| katala a răspuns:

Inseamna ca esti usor impresionabila!
Seara, inainte de culcare gandeste-te la lucruri frumoase, placute si ai sa visezi frumos.
Vise placute!

| Sinedd a răspuns:

DINTI: albi - frumusete interioara, respect de sine, pretuire de sine, sinceritate, grija pentru propria imagine, care cade- decesul unor persoane sau a unor sisteme sociale si politice; urati, galbeni, cariati - iti lipseste valorizarea de sine, esti delasator, suferinta cuiva drag, lenevie, boala, dispretul altora; artificiali - falsitate, ipocrizie, minciuni; gura fara dinti - exprimare greoaie, idei in care crezi dar pe care nu reusesti sa le exprimi si nu reusesti sa gasesti aderenti, boala si prea multe ganduri rele despre altii.
Extras din dictionarul Vise.

| GuessWho a răspuns:

De obicei...cand visezi ca ti se misca sau iti cad dintii.iti moare cineva apropiat.asa se spune.big grin
Mi s`a intamplat anul` trecut.cand am visat ca am fost la desntist si am visat ca deja imi cazuse toti dintii si la cateva zile bunica s`a stins.stiam ca va muri dar nu asa devreme...la mine ar putea fi o coincidenta.la tine nu stiubig grin

| ruxandra_1434 a răspuns:

Cred ca ai visat ceva ce,, se va intampla" (in cazul tau s-a intamplat) se intamlpa la mai multe pers.

| frunziss a răspuns:

Nu te speria si eu am visat ca am fost la spital si am primit perfuzii in talpa piciorul deci

| Oanarry a răspuns:

Cand visezi ca ai probleme cu dintii, ca iti cad, sau ca iti cad unghiile inseamna ca ai lipsa de calciu in organism. Organismul nostru trage semnale de alarma prin subconstient (si prin vise inclusiv), transmitand ca ceva nu e in regula cu corpul nostru. Trebuie sa stii sa,, traduci" aceste semne.