| Dejavu1536 a întrebat:

sunt baiat si am corpul in forma de para, asta este extrem de enervant deoarece picioarele imi arata bine insa burta si soldurile arata gras fata de celelalte parti ale corpului. Vreau sa stiu ce exercitii fizice pot face ca sa scap de burta si neaparat de solduri, care sunt cele mai eficiente, abdomenele? Vreau raspuns de la un cunoscator, daca nu esti in domeniu nu te baga doar de dragul de a raspunde te rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Cam 90% din membri TPU se baga de dragu de a se 'baga' pentru ca nu prea sunt specialisti aici, doar cativa, cam 2 3 din tot TPU happy asa ca daca vrei raspunsuri 'de la cunoscatori in domeni' du-te frumusel la doctor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti latesti spatele, baetu! Vrei sa ai un corp V? Pai afla ca fara sa faci tractiuni la bara nu prea ai cum! Apuca-te de tractiuni! In legatura cu soldurile nu stiu ce sa-ti fac. FUNDA?

| Syndre a răspuns:

Abdomenele sunt pierdere de vreme. Ca să dai jos grăsimea de pe abdomen ține mai mult de 95% de alimentație. Mânâncă mai puțini carbohidrați(fără pâine, fără făinoase, fără dulciuri, puține fructe) și mai multă proteină + redu grăsimile. Ca și sport te-ar ajuta cardio(jogging, aerobic, zumba etc.). Mult succes!

| IoanaPsy a răspuns:

Pentru a scapa de pe grasimea de pe abdomen cele mai bune sunt exercitiile cardio, abia apoi abdomenele si stretchingul. Desigur, si o dieta echilibrata ajuta.

| Florin2534 a răspuns:

Trebuie sa faci abdomene, alergari pe loc sau in parc ș.a.
Pt a nu mai arata ca o para încearcă si niste flotari, deoarece iti dezvolta partea de sus a corpulu.