| Alex1994zzz a întrebat:

sunt însărcinată in 6 săptămâni, acum 4-5 zile mi-a curs ceva maro. M-am speriat și am fost la spital la doctorul care m-a luat in evidentă. Mi-a zis doctora ca poate a curs unde s-a fixat sarcina și ca copilul este bine ca ii bate inima. Azi dimineața mi-a curs iar de doua ori ceva maro, va rog mult ziceți de la ce ar putea fi? Sunt șanse de avort? Și încă ceva, acum un an și ceva am făcut un avort cu prima mea sarcina, asta este adoua sarcina ne-am dorit mult sa rămân insarcinta. Se poate sa afecteze avortul acela la aceasta sarcina? Va rog mult ajutați-mă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Aceste întrebări ar trebui să i le adresezi medicului care te are în evidență.

| Furnicuta000 a răspuns:

Sanse exista dar nu poti sti nimic pana nu te consulti iar cu medicul. Daca nu poti ajunge acum la medic intra pe Facebook pe un grup de mame si intreaba acolo. Gasesti cu siguranta femei care au fost in situatia ta. Pe TPU ai sanse aproape 0 sa iti raspunda cineva util la intrebarea asta.

| Cristitanase19 a răspuns:

E posibil ca scurgereabsabfie de la fixarea sarcinii. In orice caz contacteaza ginecologil tau iar pe viitor sa nu te mai gandesti nici sa mai faci vreun avort ci invers...sa salvezi de la avort sau sa ajuti mame insarcinate sau cu copilasi. Sanatate sa aveti!