| anonim_4396 a întrebat:

Postura poate declanșa dureri in zona toracica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Da.Multe persoane care lucreaza la birou sunt predispuse la probleme cu spatele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Poate declanșa dureri intercostale.

| NumănumescBrBr a răspuns:

DA, postura incorectă sau prelungită poate duce la dureri în zona toracică. O postură incorectă poate cauza tensiune musculară și presiune asupra nervilor și a structurilor osoase din zona toracică. Acest lucru poate duce la durere, rigiditate și disconfort în această zonă.