| Alexandra151 a întrebat:

Știți care este cea mai buna cremă pentru borbonele si cosurile de pe fata? Am incercat vreo 2 creme si tot imi apar cosuri si borbonele pe fata. Ce ar trebui sa folosesc sa dispara? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cerooscuras a răspuns:

Skinoren

| Mariuss134 a răspuns:

Iti sugerez sa te duci la un doctor de familie sau dermatolog, nu pot sa-ti spun avand in vedere ca nu stiu cat de grav este sau ce fel de piele ai, creme sunt multe insa din pacate majoritatea nu-si fac treaba. Dermatolugul este cea mai buna alegere daca vrei sa ai un ten curat, iti poate da pastile, creme, etc.

Pe langa dusul la dermatolog poti aplica tratamente naturiste, cauta pe net si oricare ti se descriu incearca-le. Procesul dureaza mai multe zile si aplicari, poti acorda timp in jur de o saptamana fiecarui tratament. Bea foarte multa apa, ai grija sa dormi cum trebuie si igiena este foarte importanta de asemenea.

Ce nu iti sugerez este folosirea cremelor ieftine in mod excesiv, nu spun ca sunt proaste dar de multe ori iti pot face mai mult rau decat bine.

| Alexandra151 explică (pentru Mariuss134):

Mulțumesc frumos!

| Demidol a răspuns:

Nici o crema. Medicul si regimul alimentar vor rezolva problema.

| Adry05 a răspuns:

Dacă continuă să apară cauza e interioară și degeaba te dai tu cu creme că o să-ți apară altele la nesfârșit până rezolvi problema din interior