| Madalinaa1234567890 a întrebat:

Buna ziua TPU, am bănuieli ca sunt însărcinată, insa astazi mi-a curs o secretie maronie-rosiatica si m-a durut burta ( ovarele) rau, îmi venea amețeală, am vomitat
Țin sa spun sa atunci cand trebuie sa îmi vina menstruatia mai am simptomele acestea. Mi-am luat un test de sarcina dar nu a aparut nici măcar o linie. De durere am luat o pastila Nurofen de 400... deocamdată sunt plecata pana diseară si nu mai pot face alt test. Întrebarea mea este in caz ca sunt gravidă afecteaza ceva pastila? ( Daca as fi gravidă as fi in 20 de zile). Multumesc frumos.
P.S. oricum am sa ma duc la ginecolog sa vad, dar pana atunci sunt ffff curioasă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daca pe testul de sarcina nu a aparut nimic poti sa il refaci ca este incert. Poate pur si simplu sa iti vina mentruatia mai ales ca maine ii era termenul dar asa foarte bine poti sa fi si insarcinata.Sangerari ai si la inceputul unei sarcini uneori plus de asta pastilele nu fac bine la femeile insarcinate. Daca mai ai testul refal tot acela iar daca nu asteapta pana maine sa vezi daca vine ciclu daca nu mai fa un test si daca nici asa nu e ok mergi la medic

| untu a răspuns:

Mergeti mai bine la ginecolog ca acolo ti se spune mai precis ce ai dupa consultul tau minutios!

| annempx a răspuns:

Trebuie sa iti faci un alt test de sarcina si da, exista sanse sa fii însărcinata

| Madalinaa1234567890 explică:

P.S.2: Menstruatia normala trebuia sa îmi vina maine.

| RAY a răspuns (pentru Madalinaa1234567890):

Teste de sarcina nu exista la tine?