| Alinush1993 a întrebat:

TPU am nevoie de un raspuns urgent la o intrebare dau funda! De 2 saptamani incoace initial aveam niste furnicaturi dureroase in mana stanga sub degetul inelar/mic care au disparut de ceva vreme.Acuma insa am niste junghiuri ciudate in diferite zone din bratul stang care dureaza maxim 20 de secunde dupa care dispar.Am de asemenea dupa ce fac un efort minim (urc scarile repede sau merg la magazin) o senzatie de transpiratie in zona fruntii.Am facut un ekg pe 30 septembrie in urma unui atac de panica si totul a iesit ok.Precizez ca am 20 de ani.Uneori simt aceste junghiuri si in mana dreapta dar asta mai rar. Pieptul nu ma doare (foarte rar junghiuri de 5 secunde) deci de la inima e exclus.Pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
cred ca ar trebui sa iti faci un control amanuntit si un set de analize, este cel mai indicat sa afli parerea medicilor, nu a noastra, explicatii pot fi multe, dar nu au valoare, asa ca, fuguta la medicul de familie si va sti unde sa te indrume.
O zi frumoasa sa aihappy

1 răspuns:
| KämŸ966 a răspuns:

Cel mai sigur du'te si fa'ti un control medical.Bafta.