| Alinush1993 a întrebat:

Buna ziua TPU acum 3 saptamani am avut un atac de panica dupa ce a murit bunica mea am 20 de ani si as vrea sa imi raspunda si mie cineva cu experienta in cardiologie la urmatoarea intrebare.Simt o durere si ca un fel de presiune in capul pieptului fix sub gat, junghiuri de cateva secunde in mana stanga in zone aleatorii si o senzatie de furnicaturi putin dureroase in palma stanga sub degetul mic si cel inelar.Am facut la acel atac de panica ekg si a iesit bine.E de la panica? Daca da spuneti-mi si mie va rog frumos care e diferenta intre ce simt eu si un atac de cord ca sunt foarte agitat si nelinistit dau funda urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| pati2021 a răspuns:

Eu am avut nenumarate atacuri de panica, simteam ca mi se blocheaza inima imi amorteau mainile si picioarele, tremuram dupa! cel ami bine e sa incerci sa nu te enervezi in nici un fel si sa incerci sa te legi de lucruri vesele, nu te stresa cu nimic, agraveaza situatia! incearca sa-ti pastrezi calmul!