| Alinush1993 a întrebat:

Buna ziua TPU de o saptamana incoace ma confrunt cu o problema si anume cu o senzatie ca un fel de nod sau presiune usoara in plex (unde pieptul este despartit de stomac) aceasta presiune nefiind insotita de durere,transpiratie,ameteala, sufocare (simptomele de atac de cord) poate sa imi spuna si mie care este cauza? de obicei tine 20-30 de minute si apare dimineata cand ma trezesc sau dupa masa de pranz (dupa amiaza).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SimonaCristina a răspuns:

Se numeste sindrom post prandial. Incearca sa mananci mai usor, mai dietetic, si fara excitante (condimente, cafea, coca-cola). Sanatate!
Fundita?