| Manciu_Vali_2000 a întrebat:

Buna ziua TPU, am o simpla intrebare :
Daca am fost diagnosticat cu OTITA, am voie sa ies afara?... Daca nu am voie imi puteti spune un interval de timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NaomyTommy a răspuns:

Buna! poti sa iesi insa sa iti pui picaturile ce ti le-a dat sa le lasi sa actioneze vreo 10 min apoi iti pui niste vata in ureche si acum ca e frig afara ai putea sa iti pui si ceva pe cap o caciula....si poti sa iesi ca nu se intampla nimic

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai voie afara.Chiar daca bagi vata in urechi dupa ce ai luat tratamentul, aerul rece te poateafecta tragandu-l pe nari.ORL inseamna ochi, urechi si gat.Stai in casa unde este aerul mai cald pana iti trece definitiv.