| anonim_4396 a întrebat:

Salit am o intrebare. Tata a fost diagnosticat cu tumoare la coloana vertebrala pe sistemul nervos ceea ce la lasat fara simturi de la brau.Va rog imi puteti spune mai multe despre aceasta boala si daca se mai poate rezolva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Imi pare rau pentru tatal tau! In primul rand trebuie sa mearga la medic pentru a vedea daca e vorba de o tumora benigna sau maligna. Daca e benigna se poate elimina chirurgical, iar daca e maligna se poate rezolva(intr-o masura mai mica sau mai mare)prin chimio/radioterapie.
Sa nu intarzii cu mersul la medic ca poate surveni paralizia.

| PandaDubstep a răspuns (pentru AdelinaC):

El este deja internat la un spital din Germania Frankfurt.