| Mihalcea_Danniel_1984 a întrebat:

Buna ziua TPU,am si eu o nelamurire.
Luni am simtit durere in gat si aveam nasul infundat,asa ca ieri(Miercuri) nu am mai stat pe ganduri si m-am dus la doctor.Mi s-a spus ca am amigdalita si ca am gatul foarte,foarte iritat(rosu).Am inceput sa iau antibioticul acum cateva clipe, dar am observat ca am scuipat din gat o mucozitate galbui-maro cu mici firicele de sange.Sa fie oare din gat, de la cat de rosu e?
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Nu e din gat, e din nas sau din sinusuri. Poate ai si sinuzita.

| Florentina9210 a răspuns:

Noroc cu tine ca ne-ai spus ca ieri a fost Miercuri, eu nici nu stiam chestia asta.
Probabil este o inflamatie a sinusurilor.