| Cristi9294 a întrebat:

Buna ziua TPU!
Am visat ca stateam cu mama si varul ei la bucatarie si ca mama mi-a pus la gura o sticla de vodka si am dat-o gat.
dupa m-a mangaiat si mi-a zis ca voi face "atac de corp cerebral" maine sau saptamana viitoare. Ce pot face? Sunt foarte foarte speriat! Tin sa precizez ca am 15 ani. Bunica mea a murit de AVC. Ma tem foarte tare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maraa345 a răspuns:

Linisteste-te nu o sa se intample nimic.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca a fost doar un vis, de ce temi de asa ceva? Nu inseamna ca va fi si in realitate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Atac de corp cerebrallaughing Se numeste accident vascular cerebral AVC, iar visele nu inseamna nimic. Deci stai linistit nu vei face nimic, dar sa nu te apuci de băut, apuca te de invațatură

| Brizbriz a răspuns:

Da, toti facem "atac de corp cerebral", zilnic, de 18 ori pe zi
nu stiu ce e aia, dar toti facem, daaaaaaaa

| NunuNini a răspuns:

Ai poftit la bautura? De asta ai visat.
Sa nu bei nimic alcool la 15 ani, cu atat mai putin tarie (vodca, tuica, etc). Atunci da, exista riscul de AVC.
Alcoolul modifica tensiunea si presiunea pe vasele de sange.
Sanatate multa si sa mai vorbim pe aici!

| Amvenitsăajut a răspuns:

La terapii, TOȚI mi-au zis că au visat genul ăsta de lucruri. Cineva drag și de încredere care îți spune ceva să îți distrugă încrederea și să producă frică. Realistic, nu ai ce atac de cort să faci, ai 15 ani. Visele astea ciudate sunt provocate de niște fenomene din perioada asta, nu pot da detalii dar e destul de nasol. Ai încredere în tine, o sa vezi ca visele nu au sens și sunt induse tocmai să te sperie.