| Ionut2143 a întrebat:

Hello,

De vreo doua saptamani m-am trezit cu o durere de spate, durere ce persista si azi. Nu ma doare mereu ci doar daca stau intr-o anumita pozitie. Ma doare, zic eu, un muschi de la mijlocul spatelui pe partea dreapta, la cativa cm de coloana. Acesta ma doare doar daca sta putin arcuit de spate si aplec capul, gen daca apropii barbia de piept. Cand aplec capul simt in partea dreapta spate cum ca un muschi se intinde si ma doare.

Ce ar putea fi sau ce ati zice sa iau? M-a prins oare curentul la spate?

Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Curentul este o legendă urbană. De exemplu în Coreea de sud, curentul nu prinde pe nimeni. Este prins un nerv. Trebuie să faci gimnastică și masaj, nu să iei ceva.