| Alinush1993 a întrebat:

tpu.Azi dimineata mi s-a facut greata si mi-a venit sa vomit iar cand sa vomit pur si simplu m-am inecat cu voma si timp de 3 secunde nu am putut sa respir deloc dupa care am tusit timp de 1 minut in continuu si acum respir normal insa am o senzatie de sufocare si eu sufar si de anxietate si atacuri de panica.Senzatia asta e de la acel mic inec cu voma sau de la anxietate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

1. Pe de o parte te-ai iritat in git (ai tusit 1 minut pentru a elimina voma cu care te-ai inecat).
2. Daca suferi si de anxietate...
= Una peste alta, ai de ce sa simti sufocare. Bea multe lichide sa speli gitul, nu minca ceva greu, ca sa se "odihneasca" stomacul si, incearca sa stai calm.

| Allexandra112 a răspuns:

Eu nu prea stiu, dar incerca sa vorbesti cu medicul de familie sa vezi ce spune, mai ales ca ai probleme cu anxietate. Multa sanatate!

| xXxDreamsxXx a răspuns:

Cred ca de la anxietate. Mi s-a intamplat si mie. Sper ca te-am ajutat